O CZYM CHCESZ POCZYTAĆ?

Najnowsze artykuły

11.10.2021
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Ze względu na bardzo fachową nazwę i niepowszechną dziedzinę medyczną, wciąż niewiele osób wie, kim jest i co leczy endokrynolog. Czym więc zajmuje się ten lekarz w swojej codziennej pracy, jakie są aktualne warunki uzyskiwania specjalizacji i na jakie wynagrodzenie może liczyć? Polska endokrynologia od A do Z.
27.09.2021
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Lekarz od cukrzycy? Nie tylko. Czym zajmuje się diabetolog w swojej codziennej pracy, jakie są aktualne warunki uzyskiwania specjalizacji i na jakie wynagrodzenie podstawowe może liczyć? Polska diabetologia od A do Z.
13.09.2021
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Nauczyciel mowy – tak można skrótowo określić zawód logopedy. Czym właściwie zajmuje się ten specjalista i jak nabywa się uprawnienia do wykonywania swojej profesji? Gdzie może szukać pracy i z jakim wynagrodzeniem? Prześwietlamy zawód logopedy!
30.08.2021
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Rejestratorka medyczna, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się rejestracją medyczną. Ale co to właściwie oznacza w praktyce i na czym jeszcze polega jej codzienna praca? Kto może ubiegać się o pracę w tym zawodzie i na jakie zarobki może liczyć? Przybliżamy profesję rejestratorki medycznej.
16.08.2021
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Dba o kontakt z pacjentem i jest niezastąpionym wsparciem lekarza dentysty w każdym gabinecie stomatologicznym. Na czym właściwie polega praca asystentki stomatologicznej, jakie warunki należy spełnić, żeby wykonywać ten zawód i na jakie zarobki można liczyć? Sprawdzamy!
02.08.2021
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Dyskusja na temat klauzuli sumienia wraca jak bumerang do opinii publicznej, zazwyczaj przy okazji debat sejmowych czy głośnych sporów trafiających na wokandy sądowe. Jak wolność sumienia, zapewniona konstytucyjnie, jest praktykowana w ochronie zdrowia? Sprawdzamy!
Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej
19.07.2021
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Podstawowy, powszechny i często pierwszy opiekun naszego zdrowia. Na czym właściwie polega praca lekarza POZ, jakie kwalifikacje należy posiadać, żeby prowadzić tę praktykę medyczną i na jakie zarobki można liczyć? Poznaj ABC podstawowej opieki zdrowotnej w Polsce.
12.07.2021
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Opiekun naszej sprawności ruchowej. Na czym właściwie polega praca fizjoterapeuty, jakie warunki należy spełnić, żeby wykonywać ten zawód i na jakie zarobki można liczyć? Poznaj ABC fizjoterapii w Polsce.
06.07.2021
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Zajmuje się stomatologią estetyczną i jest niezastąpionym wsparciem w każdym gabinecie stomatologicznym. Na czym właściwie polega praca higienisty stomatologicznego, jakie warunki należy spełnić, żeby wykonywać ten zawód i na jakie zarobki można liczyć? Sprawdzamy!
28.06.2021
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Specjalista, który leczy naszą skórę, ale czy tylko? Czym właściwie zajmuje się dermatolog, jakie warunki musi spełnić, żeby wykonywać ten zawód i na jakie zarobki może liczyć? Poznaj ABC dermatologii w Polsce.