O CZYM CHCESZ POCZYTAĆ?

Najnowsze artykuły

23.05.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Do najwyżej opłacanych branż zaliczamy IT, finanse czy prawo. Czy jest wśród nich medycyna? Sprawdźmy, które specjalizacje lekarskie są najlepiej płatne i czy, poza lekarzami, inne zawody medyczne również mogą liczyć na wysokie zarobki.   
09.05.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Jesteś pielęgniarką lub pielęgniarzem i zastanawiasz się nad emigracją zarobkową z Polski do Niemiec, Wielkiej Brytanii czy Norwegii? Jeśli chcesz podjąć pracę za granicą, najpierw sprawdź, jak obecnie wygląda procedura uznawania kwalifikacji zawodowych pielęgniarki w krajach Unii Europejskiej i nie tylko.
25.04.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Czy wiesz, że niektóre choroby są w kręgu zainteresowań zawodowych zarówno neurologa i psychiatry? Dziś skupiamy się na tym pierwszym – podpowiemy, jak uzyskuje specjalizację, jakie są jego codzienne obowiązki zawodowe i gdzie może szukać pracy. Wszystko, co powinien wiedzieć przyszły neurolog (i jego pacjent!) w jednym miejscu.
11.04.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Chcesz zostać dentystą? Sprawdź gdzie podjąć naukę, jaką specjalizację wybrać, na jakich zasadach uzyskasz prawo wykonywania zawodu, a także gdzie możesz pracować? Przed Tobą kompleksowy przewodnik dla przyszłego stomatologa.
28.03.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Planujesz studia i interesuje Cię kierunek lekarski? Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź najpierw gdzie podjąć naukę, jaką specjalizację możesz wybrać, na jakich zasadach uzyskasz prawo wykonywania zawodu, a także gdzie możesz pracować po studiach medycznych? Przed Tobą kompleksowy przewodnik dla przyszłego lekarza.
14.03.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, kosmetolog – w obrębie zainteresowań wszystkich trzech specjalistów znajduje się skóra. Co jednak różni te zawody, jak uzyskuje się kwalifikacje do ich wykonywania i na czym polega ich codzienna praca? Sprawdzamy.
28.02.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Rozwój kompetencji jest ważny w każdej pracy. Mówiąc o zawodach medycznych, szybko zorientujemy się, że podnoszenie kwalifikacji to nie tylko ich prawo, ale i obowiązek.
24.02.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Lekarz rodzinny czy POZ, a także internista. Bywa, że te tytuły w powszechnym języku są stosowane zamiennie. To błąd. Na czym więc polegają różnice pomiędzy nimi oraz skąd wynikają te częste pomyłki? Sprawdzamy. 
31.01.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Opiekun naszego serca. Czym właściwie zajmuje się kardiolog w swojej codziennej pracy, jakie są aktualne warunki uzyskiwania specjalizacji i na jakie wynagrodzenie może liczyć ten lekarz? Polska kardiologia (i kardiochirurgia!) od A do Z.
17.01.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Większość z nas zetknęła się z tą nazwą, ale wciąż wiele osób nie ma pewności, co oznacza. Kim jest, co leczy i czym zajmuje się w swojej codziennej pracy hematolog? Jakie są aktualne warunki uzyskania specjalizacji i na jakie wynagrodzenie może liczyć ten lekarz? Polska hematologia od A do Z.