O CZYM CHCESZ POCZYTAĆ?

Najnowsze artykuły

10.05.2021
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Moment powrotu do pracy po urlopie macierzyńskim to dla kobiety szczególnie trudny czas. Część mam nie chce od razu po zakończeniu urlopu macierzyńskiego podejmować pracy i woli zostać w domu z dzieckiem. Inne kobiety natomiast planują szybki powrót do pełnienia obowiązków zawodowych. O czym - wszystkie mamy - powinny jednak pamiętać?
04.05.2021
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Mówi się, że wykonuje zawód z misją. Na czym właściwie polega praca pielęgniarki, jakie warunki trzeba spełnić, żeby wykonywać ten zawód w Polsce i na jakie zarobki można liczyć? Sprawdź ABC pielęgniarstwa.
26.04.2021
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Bez kolejek w przychodniach i z dowolnego miejsca na ziemi, ale czy równie skutecznie? Czym właściwie zajmuje się telemedycyna, jakie daje szanse pacjentom, a jakie wyzwania stawia przed służbą zdrowia? Poznajmy fenomen medycyny na odległość!
19.04.2021
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Każdy pracujący rodzic ma prawo do urlopu macierzyńskiego czy tacierzyńskiego, urlopu rodzicielskiego oraz urlopu wychowawczego. Nie wszyscy jednak orientują się, czym te świadczenia się różnią, a także, jak z nich skorzystać.
14.04.2021
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Narodziny dziecka to moment szczególny w życiu obojga rodziców. Po porodzie, to najczęściej matka zostaje z dzieckiem, decydując się na urlop macierzyński. Należy tu jednak podkreślić, że nie wszyscy ojcowie są świadomi tego, że również im przysługują dodatkowe dni wolne. Polskie prawo pracy wskazuje na dwa główne rodzaje płatnych przerw, z jakich mogą skorzystać ojcowie. Są to “urlop ojcowski” oraz tzw. “urlop tacierzyński”.
08.04.2021
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Idea work-life balance zakłada wprowadzenie w naszym życiu równowagi między dwiema strefami: aktywnością zawodową i naszym życiem prywatnym. Postawienie granicy między pracą i czasem wolnym to dziś, dla osób czynnych zawodowo, jedno z najważniejszych wyzwań.
01.04.2021
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Czy to tymczasowy stres, czy już wypalenie zawodowe? Sprawdź, jakie są przyczyny i objawy tego drugiego i jak z nim walczyć? Wszystko, co musisz wiedzieć o syndromie wypalenia zawodowego w jednym miejscu.
29.03.2021
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
W przypadku zawodów medycznych, stres w pracy jest efektem dużej odpowiedzialności wiążącej się z podejmowanymi decyzjami, a także ciągłego kontaktu z pacjentami, którzy oczekują zaangażowania i opieki na najwyższym poziomie.
29.03.2021
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Zaproszono Cię na rozmowę rekrutacyjną? Gratulacje! Teraz pora na osobistą prezentację. Jak się do niej przygotować, aby spotkanie zakończyło się sukcesem? Oto kilka porad i najważniejsze pytania, które możesz usłyszeć podczas rozmowy kwalifikacyjnej!
Jak zminimalizować stres w procesie poszukiwań pracy
19.03.2021
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Każda zmiana wywołuje niepokój, a poszukiwania pracy wiążą się z napięciem. Jak mentalnie przygotować się do tego ważnego procesu, aby towarzyszący stres był mobilizujący, a nie paraliżujący? Poznaj 7 sposobów na redukcję stresu podczas zmiany pracy!