O CZYM CHCESZ POCZYTAĆ?

Najnowsze artykuły

08.05.2023
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Choroby nowotworowe stanowią drugą, po schorzeniach układu krążenia, najczęstszą przyczynę zgonów w Polsce. Jak to się ma do liczby specjalistów? Wszyscy lekarze zajmujący się onkologią stanowią dopiero dwunastą co do wielkości specjalizację w kraju. Sprawdźmy, co jeszcze warto wiedzieć o tym kierunku medycyny.
05.04.2023
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
W obliczu pandemii COVID-19 zapotrzebowanie na tych lekarzy wyraźnie wzrosło. Mowa o lekarzach chorób zakaźnych, ale także pulmonologach, którzy zajmują się chorobami układu oddechowego. Dziś prześwietlimy specjalizację tych drugich. Od ścieżki edukacji, przez cele zawodowe, po zarobki.
06.03.2023
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Aby z sukcesem zakończyć rozmowę o pracę, przygotowujemy się do spotkania pod różnym kątem, w tym na odpowiedzi na trudne pytania. Pamiętaj jednak, że pracodawca nie ma pełnej dowolności w kwestii poruszanych tematów, a trudne pytania powinny dotyczyć wyłącznie sfery zawodowej. Istnieje całkiem sporo wątków, które nie powinny być omawiane podczas spotkania rekrutacyjnego. Jeśli pytanie z tych „zakazanych” padnie, nie musisz na nie odpowiadać. Ba, stoi za Tobą prawo!
13.02.2023
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
​​​​​​​Nowelizacja ustawy o wyrobach medycznych ma na celu dostosować regulacje na polskim rynku do norm unijnych. Jak teraz będzie wyglądać reklama tych produktów i co będzie grozić za nieprzestrzeganie prawa? Kary mogą być bardzo słone.
23.01.2023
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Każdy, kto miał operację, wie, że znieczulenie wykonał mu anestezjolog. Jednak nie każdy wie, że zakres obowiązków tego lekarza wykracza daleko poza salę operacyjną. Ba, zdarza się, że pacjenci pytają, czy anestezjolog jest lekarzem. Ta często niedoceniana specjalizacja lekarska bywa kluczowa w prawidłowym procesie leczenia, ale również jest jedną z najwyżej opłacanych w polskiej służbie zdrowia. Sprawdźmy więc, co należy do zadań zawodowych tego lekarza i na jakie wynagrodzenie może liczyć.
03.01.2023
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Studiujesz medycynę i zamierzasz praktykować swój zawód? Czeka Cię procedura uzyskania prawa wykonywania zawodu lekarza lub prawa wykonywania zawodu lekarza dentysty. Sprawdź, jak krok po kroku ją przejść. 
12.12.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Mobbing może dotyczyć relacji pracodawcy z podwładnym, ale również pracownika z innym pracownikiem. Jak rozpoznać, czy to już łamanie praw pracownika? A jeśli tak, co robić, jeśli wystąpi w miejscu pracy? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu. 
28.11.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Chirurg, czyli ten, który wykonuje operacje? To duże uproszczenie, które dodatkowo nie uwzględnia specjalizacji chirurgicznych. A tych, jak się okazuje, jest niemało. Zobaczmy, co należy do zadań zawodowych poszczególnych chirurgów i jakie pensje pobierają za swoją pracę.
14.11.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Jesteś studentem kierunku lekarsko-dentystycznego i interesuje Cię specjalizacja stomatologiczna, a może jesteś już na etapie planowania otwarcia własnego gabinetu stomatologicznego? Sprawdź, jak funkcjonuje ten rodzaj placówki ochrony zdrowia, jakie mogą być jej rodzaje oraz kto w niej pracuje.
31.10.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Na czym polega zawód przedstawiciela medycznego, czym się zajmuje w swojej codziennej pracy i na jakie zarobki może liczyć? Jak zacząć i czy bez doświadczenia w branży można zostać reprezentantem handlowym w firmie medycznej? Odpowiadamy dziś na najczęściej zadawane przez Was pytania dotyczące tej profesji.