O CZYM CHCESZ POCZYTAĆ?

Najnowsze artykuły

23.01.2023
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Każdy, kto miał operację, wie, że znieczulenie wykonał mu anestezjolog. Jednak nie każdy wie, że zakres obowiązków tego lekarza wykracza daleko poza salę operacyjną. Ba, zdarza się, że pacjenci pytają, czy anestezjolog jest lekarzem. Ta często niedoceniana specjalizacja lekarska bywa kluczowa w prawidłowym procesie leczenia, ale również jest jedną z najwyżej opłacanych w polskiej służbie zdrowia. Sprawdźmy więc, co należy do zadań zawodowych tego lekarza i na jakie wynagrodzenie może liczyć.
03.01.2023
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Studiujesz medycynę i zamierzasz praktykować swój zawód? Czeka Cię procedura uzyskania prawa wykonywania zawodu lekarza lub prawa wykonywania zawodu lekarza dentysty. Sprawdź, jak krok po kroku ją przejść. 
12.12.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Mobbing może dotyczyć relacji pracodawcy z podwładnym, ale również pracownika z innym pracownikiem. Jak rozpoznać, czy to już łamanie praw pracownika? A jeśli tak, co robić, jeśli wystąpi w miejscu pracy? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu. 
28.11.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Chirurg, czyli ten, który wykonuje operacje? To duże uproszczenie, które dodatkowo nie uwzględnia specjalizacji chirurgicznych. A tych, jak się okazuje, jest niemało. Zobaczmy, co należy do zadań zawodowych poszczególnych chirurgów i jakie pensje pobierają za swoją pracę.
14.11.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Jesteś studentem kierunku lekarsko-dentystycznego i interesuje Cię specjalizacja stomatologiczna, a może jesteś już na etapie planowania otwarcia własnego gabinetu stomatologicznego? Sprawdź, jak funkcjonuje ten rodzaj placówki ochrony zdrowia, jakie mogą być jej rodzaje oraz kto w niej pracuje.
31.10.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Na czym polega zawód przedstawiciela medycznego, czym się zajmuje w swojej codziennej pracy i na jakie zarobki może liczyć? Jak zacząć i czy bez doświadczenia w branży można zostać reprezentantem handlowym w firmie medycznej? Odpowiadamy dziś na najczęściej zadawane przez Was pytania dotyczące tej profesji.
17.10.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Dentysta to lekarz, ortodonta to lekarz, ale czym różni się specjalizacja dentystyczna od ortodontycznej – jeśli w ogóle się różni? I czy stomatolog to inaczej dentysta? Po lekturze tego artykułu nie będziesz mieć żadnych wątpliwości!
03.10.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Zastanawialiście się kiedyś, kim jest koordynator pielęgniarek i czym różni się od przełożonego pielęgniarek oraz co wspólnego z dwoma poprzednimi ma pielęgniarka oddziałowa? Dziś rozwiejemy wszelkie wątpliwości – sprawdź ABC kadry kierowniczej w polskim pielęgniarstwie.
19.09.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Sanitariusz – bez niego prawidłowe funkcjonowanie szpitala wydaje się niemożliwe. Jakie kwalifikacje trzeba posiadać, żeby wykonywać ten zawód, gdzie szukać pracy i na jakie zarobki można liczyć? Zdradzamy kulisy zawodu sanitariusza szpitalnego w Polsce.
05.09.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Choroby wewnętrzne to wciąż najpopularniejsza specjalizacja lekarska w Polsce. A jak jest ze specjalizacjami dentystycznymi? Prześledźmy statystyki specjalizacji lekarskich pod kątem liczebności -  od najchętniej wybieranych po te, które praktykuje zaledwie kilka osób w naszym kraju.