O CZYM CHCESZ POCZYTAĆ?

Najnowsze artykuły

19.09.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Sanitariusz – bez niego prawidłowe funkcjonowanie szpitala wydaje się niemożliwe. Jakie kwalifikacje trzeba posiadać, żeby wykonywać ten zawód, gdzie szukać pracy i na jakie zarobki można liczyć? Zdradzamy kulisy zawodu sanitariusza szpitalnego w Polsce.
05.09.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Choroby wewnętrzne to wciąż najpopularniejsza specjalizacja lekarska w Polsce. A jak jest ze specjalizacjami dentystycznymi? Prześledźmy statystyki specjalizacji lekarskich pod kątem liczebności -  od najchętniej wybieranych po te, które praktykuje zaledwie kilka osób w naszym kraju.
22.08.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Chcesz pracować w ochronie zdrowia, ale obawiasz się, że zawody medyczne wymagają bardzo trudnych studiów wyższych i wieloletnich szkoleń specjalizacyjnych? Nie wszystkie! Poznaj profesje związane ze służbą zdrowia, do których prowadzi krótsza ścieżka edukacyjna, i zaplanuj swoją karierę w branży medycznej!
11.08.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Jakie wymagania należy spełnić, żeby zostać pielęgniarką oddziałową? Zanim zaplanujesz rozwój kariery, sprawdź, czy masz odpowiednie kwalifikacje i predyspozycje osobowościowe, aby z powodzeniem wywiązywać się z codziennych obowiązków. To nie wszystko: dowiedz się również, czy jako pielęgniarka oddziałowa otrzymasz oczekiwane wynagrodzenie.
01.08.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Mawiamy: lekarz od kręgosłupa. W rzeczywistości nie tylko. Czym właściwie zajmuje się ortopeda w swojej codziennej pracy, jakie są aktualne warunki uzyskiwania specjalizacji i na jakie wynagrodzenie może liczyć ten lekarz? Polska ortopedia od A do Z.
elastyczy czas pracy
18.07.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Elastyczny czas pracy cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród pracodawców i pracowników. Boom na tę formę zatrudnienia przypadł – co nie dziwi – na pandemię COVID-19. Istnieją również branże, które z racji na swoją specyfikę umożliwiają ruchomy rozkład pracy. Na czym polega elastyczny tryb zatrudnienia i czy warto go rozważyć w swoim zawodzie – sprawdź razem z nami.
04.07.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Dlaczego farmaceuta wykonuje samodzielny zawód medyczny, logopeda jest określany innym zawodem medycznym, a salowa w szpitalu może być zaliczana wyłącznie do personelu medycznego? Studiujemy i interpretujemy przepisy polskiego prawa. 
20.06.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Jesteś w trakcie zmiany pracy, ale u obecnego pracodawcy przysługuje Ci jeszcze urlop wypoczynkowy? Sprawdź, jakie prawa przysługują Ci w temacie niewykorzystanego wolnego jako pracownikowi, a jakie obowiązki musi względem Ciebie wypełnić Twoja firma.
06.06.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Rehabilitant rehabilituje, masażysta masuje, a fizjoterapeuta prowadzi terapię ruchową…? Czym właściwie zajmują się ci specjaliści i jakie muszą spełnić warunki, żeby wykonywać swoją profesję – przedstawiamy kompleksowe porównanie zawodów.
23.05.2022
AUTOR: Redakcja praca.medycyna.pl
Do najwyżej opłacanych branż zaliczamy IT, finanse czy prawo. Czy jest wśród nich medycyna? Sprawdźmy, które specjalizacje lekarskie są najlepiej płatne i czy, poza lekarzami, inne zawody medyczne również mogą liczyć na wysokie zarobki.